Haberler

 

PAINTISTANBUL TURKCOAT 2018 

EUROPEAN OATINGS SHOW 2017 

Paintistanbul 2016 fuarı: 

Nisan 2015:

Maden ocağımızda tamamlanan çalışmalar neticesinde; uzun bir süredir beklenen yüksek saflık ve beyazlıktaki EX-PLUS serisi barit ürünlerimizin seri üretimi ve satışlarına başlanmıştır.
Yeni seri ürünlerimize gösterdiğiniz ilgi ve yüksek talepten dolayı siz değerli müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yeni Ürün Serisi:
EBM 1EX-PLUS
EBM 2EX-PLUS
EBM 3EX-PLUS
EBM 5EX-PLUS

 

Paintistanbul 2014 fuarı:

23-25 Ekim tarihlerinde CNR Expo’da düzenlenen, boya sektörünün buluştuğu en büyük etkinlerden birisi olan Paintistanbul fuarında yerimizi alarak firmamızı ve ürünlerimizi tanıtma fırsatı yakaladık ve büyük bir ilgi ile karşılaştık. Efe Barit olarak müşterilerimizle buluşmanın heyecanını yaşadığımız bu etkinlikte bize ilgi gösteren tüm değerli müşterilerimize destekleri için tekrar teşekkürlerimizi sunmayı borç biliriz. Sizlerin destekleri ile beraber büyümek ve en iyi hizmeti sunabilmek için elimizden geleni yaparak gösterdiğiniz ilgiye layık olabilmek adına kendimizi sürekli geliştirmek birincil hedefimiz olacaktır.

 

Turkchem Chem Show Eurasia 2014 fuarı:

16-18 Ekim tarihlerinde İstanbul Expo Center’da düzenlenen Kimya sektörünün büyük buluşma noktası olan Turkchem fuarına katılım sağlamak sektördeki varlığımızı gösterdiğimiz ilk fuar olması açısından firmamız için çok önemli bir etkinlik olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışı pazarda firmamızı ve ürünlerimizi tanıtma imkanı yakaladığımız bu fuarda çok olumlu geri dönüşler almaktan dolayı çok mutluyuz, yapılan yurtiçi ve yurtdışı bağlantılar iş hacmimizdeki artışı büyük oranda etkilemiş ve Efe Barit olarak ne kadar doğru bir yatırımla sektöre girdiğimizi bir kere daha doğrulamamıza vesile olmuştur. İlgi ve talepleriniz için siz değerli müşterilerimize tüm içtenliğimizle teşekkürlerimizi sunuyoruz, işbirliğimizin daha da artarak büyüyeceğine gönülden inanıyoruz.

 

Turkchem Dergi Roportaj:

Efe Barit Madencilik’in Genel Müdürü Fırat Çünkioğlu ile profesyonel özgeçmişi, firmanın hedef ve projeleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Sayın Fırat Çünkioğlu, okurlarımıza kısaca kendinizden, eğitim durumunuzdan ve profesyonel özgeçmişinizden bahsedebilir misiniz?
1974, Samsun Bafra doğumluyum. Öğrencilik hayatım Samsun’da geçti. 1997 senesinde denizcilik sektöründe ileri gelen bir şirkette 7 yıl çalıştım, 2002 senesinden sonra yine denizcilik sektörüne hizmet etmek için 2 ortağımla birlikte kendi şirketimi kurdum.

Daha sonra 2005 senesinde Londra merkezli olan Murphy Shipping şirketinin Türkiye temsilciliğini aldım, burda çok uluslu petrol şirketlerine hizmet vererek onların çözüm ortağı olduk. 2011 senesinde şirketlerimizle yeni yatırımlar yaparak bunların içerisinde GM madencilik şirketini kurarak Konya ve Isparta bölgesinde Barit yataklarının bulunduğu sahalar satın aldık, petrol sondajlarında kullanılmak üzere petrol şirketlerine sondaj bariti tedarikinde bulunduk. Konya Hüyük’te bulunan baritimizin kalitesinin çok yüksek olması ile boya ve kimya sanayisinde kullanılmak için baritimizi mikronize ederek bu sektörlere kazandırmayı planlayarak Aksaray OSB bölgesinde mikronize fabrikası satın alarak Efe Barit Madencilik ve Dış Tic. Ltd. şirketimizin adı altında hizmet vermeye başladık.

Efe Barit Maden’in kuruluşundan bu yana gelişim süreci ile ilgili bilgi alabilir miyiz?
Efe Barit’in kuruluşu 2014 yılında gerçekleştiği için GM madenciliğin kuruluşunda amaç Konya civarında bulunan barit ocağımızdan üretilen barit madenini Türkiye ve dünya pazarına tanıtmaktı. Fakat, ham olarak yaptığımız satışlarda gördük ki pazarda mikronizeye ihtiyaç var ve biz de bu anlamda pazara hizmet vermek için Aksaray’da bir mikronize fabrikası alarak Efe Barit’in hayata geçmesini sağladık.

Ürünleriniz ve üretim kapasiteniz hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Ürünlerimiz ekstra, standart ve sondajlık olmak üzere 3 farklı kategoride değişik mikronlarda öğütülerek dünya ve yurt içi pazarına sunulmaktadır. Aksaray fabrikamızda yıllık üretim kapasitesi boyalık 21000 ton olarak hedeflenmektedir.

Ayrıca, Aksaray fabrikamızı 2014 yılında satın aldığımız için Ar-Ge çalışmalarımıza 2014 yılının son çeyreğinde çizilen yol haritasına göre bütçe ayıracak ve hayata geçirmiş olacağız.

Yurt içi ve yurt dışı satış faaliyetlerinizden bahsedebilir misiniz? Hangi pazarları öncelikli hedef olarak görüyorsunuz?
Öncelikli hedefimiz; yurt içi pazarı. Ürünlerimizi barit kullanan sektörlere tanıtmak amacıyla 2014 yılında çeşitli dergi ve fuarlarda tanıtım yaparak tüm Türkiye’de satışını sağlamayı amaçlıyoruz. Firmalarımız uluslararası petrol ve yapı kimyasalları alanında faaliyet göstermektedir. GM madencilik sahip olduğu barit ruhsatları ile gerek yurt içi gerek yurt dışına hizmet vermektedir. Efe Barit firmamız bünyemize 2014 yılında katılarak mikronize barit dalında hizmet vermeye başlamıştır.

Çalışanlarınızın eğitimine yönelik faaliyetleriniz mevcut mu? İş güvenliği ile ilgili firmanızın uygulamaları bulunmaktamıdır?
Gerek maden ocağımızda gerekse fabrikamızda yer alan ekip arkadaşlarımız, konularında deneyimli olup değişik kaynak ve dokümanlar ile eğitilmektedir. İş güvenliği ile ilgili fabrika ve maden ocağımızda maden müşavirlik firmaları yönetmeliği gereği çalışmalar yapılmaktadır.

Firmanızın kalite politikası, vizyon ve misyonu hakkında bilgi alabilirmiyiz?
Vizyon ve misyonumuz; Türkiye ve dünya pazarında boya, kimya, plastik, balata ve petrol sondaj sektöründe faaliyet göstermek ve müşteriden gelen talepler doğrultusunda teknolojiyi takip ederek bu alanda faaliyet gösteren firmalarla iş birliği yapmaktır.

Gerek maden ocağımızda gerekse fabrikamızda çevreye ve doğaya duyarlı bir üretim sürecini, hedeflenen rakamlara göre sağlamak olan kalite politikamızda, sloganımızda yer alan "Boyanın en iyisi için yeni adresiniz Efe Barit’i seçin!” olarak hedeflenmektedir.

2014 yılı firmanız için nasıl geçiyor? Yeni projeleriniz hakkında bilgi alabilirmiyiz?
2014 yılı firmamız için yatırım ve pazarın ihtiyacı olan ürünler üzerinde çalışmak ve üretimi ihtiyaca göre hayata geçirmek üzere planlanmıştır.

Sektörde iş birliği yapacağımız firmaların yurt dışından tedarik ettikleri barit ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü Efe Barit olarak kendi maden saha ve tesislerimizden karşılayarak, firmaların dışa bağımlılığını en aza indirmeyi hedefliyoruz.

Madenler

Yüksek kalitede barit madeni rezervlerine sahip Konya’nın Hüyük ilçesindeki 1200 hektarlık maden ocağımız GM Madencilik firması tarafından...

Devamı »

Kalite

Müşterilerimizin memnuniyetini, en üst seviyede tutabilmek adına sunduğumuz her hizmeti, Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde gerçekleştirmek, bizim görevimizdir.

Devamı »

Ürünler & Sektörler

Saflığı yüksek, özellikle içerdiği düşük SiO2 nedeniyle aşındırma özelliği olmayan ; yine içerdiği düşük Fe2O3 nedeniyle yüksek beyazlığa sahip, Baryum sülfat tozudur.

Devamı »

© Copyright 2015 Efe Barit Madencilik Dış Ticaret Limited Şirketi Tüm Hakları Saklıdır. | İletişim