Tesisler

Barit madenini diğer sektörlere kazandırmak için 2014 senesinin 2. çeyreğinde Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 6000 m2 içerisinde 1600 m2 kapalı alanı olan ve içerisinde yıllık 8000 ton mikronize öğütebilen 2 adet bilyalı değirmen fabrikasını satın alarak Efe Barit Madencilik ve Dış Ticaret Ltd Şti’ni hayata geçirmiştir.

Satın alınan fabrikamızı iyileştirmek ve daha kaliteli ürün yapabilmek için revizyona sokarak 4 ay süren revizyon çalışmaları sonuçlanmış olup kapalı alanı 1600 m2’den 3000 m2’ye öğütme kapasitesi yıllık 8000 tondan 21000 tona çıkarılmış, değirmenlerimizin ve seperatörlerimizin 1 Mikrona kadar Barit öğütebilecek duruma getirilmesi sağlanmıştır.

Şirketimiz 1 mikrona kadar mikronize ettiği Barit madenini 25 kg Kraft torbalarda Boya, Kimyasal, Plastik ve Yapı Malzemeleri hammaddesi olarak Yurt içi, Avrupa ve CIS ülkelerine sunmaktadır.

Madenler

Yüksek kalitede barit madeni rezervlerine sahip Konya’nın Hüyük ilçesindeki 1200 hektarlık maden ocağımız GM Madencilik firması tarafından...

Devamı »

Kalite

Müşterilerimizin memnuniyetini, en üst seviyede tutabilmek adına sunduğumuz her hizmeti, Uluslararası Kalite Standartları çerçevesinde gerçekleştirmek, bizim görevimizdir.

Devamı »

Ürünler & Sektörler

Saflığı yüksek, özellikle içerdiği düşük SiO2 nedeniyle aşındırma özelliği olmayan ; yine içerdiği düşük Fe2O3 nedeniyle yüksek beyazlığa sahip, Baryum sülfat tozudur.

Devamı »

© Copyright 2015 Efe Barit Madencilik Dış Ticaret Limited Şirketi Tüm Hakları Saklıdır. | İletişim